Realizace: od 1. 9. 2015

Erasmus+, do kterého je od roku 2015 zapojena i naše škola, je vzdělávací program Evropské unie na období 2014–2020, který podporuje spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu a mládeže. Program si klade za cíl podporovat zapojené účastníky (v našem případě žáky, pedagogy, vedoucí mládeže či vychovatele) a umožňovat jim osvojení nových znalostí a dovedností a přispět tak k jejich osobnímu a osobnostnímu rozvoji. Z poskytnutých financí tedy můžeme podporovat aktivity zaměřené na vzdělávání ve všech oblastech spojených s naší školou.

V uplynulých letech naše škola v rámci programu Erasmus+ realizovala několik mezinárodních projektů. Prvním z nich, kterého se účastnili žáci naší školy, byl projekt ART MAGICA 2015, který měl dvě části a probíhal v Praze a v Berlíně. Tento projekt byl zaměřen na techniky černého divadla. Vyvrcholením projektu byla realizace představení pro širokou veřejnost v obou hlavních městech. Dále jsme ve školním roce 2015/16 měli tu čest realizovat náš první dobrovolnický projekt YOUth for school club, na jehož základě jsme hostili evropskou dobrovolnici, která pocházela ze Španělska (o projektu se dozvíte zde). Dobrovolnice nám po dobu 10 měsíců pomáhala s realizací volnočasových aktivit ve školním klubu. Na projekt YOUth for school club jsme ve školním roce 2016/17 volně navázali hoštěním dobrovolnice z Holandska, která nám rovněž pomáhala ve školním klubu.

Zapojení do mezinárodního programu Erasmus+ nám umožňuje obohacovat naši práci a pevně věříme, že i nadále budeme rozšiřovat naše aktivity na poli formálního a neformálního vzdělávání v tomto mezinárodním programu.