Setkání s poezií

V úterý 20. 2. a ve čtvrtek 22. 2. proběhla školní kola Poetického setkání. Protože jsme se početně rozrostli, proběhla kategorie 2. a 3. tříd na ZŠ Pernerova v půdních prostorech družiny. Recitátory z Lyčkova náměstí i z Pernerky přišli povzbudit rodiče, příbuzní, učitelé i kamarádi. Slyšeli jsme mnoho pěkných výkonů, které porotu mohly rozveselit, potěšit nebo i rozněžnit.

Rozhodování o tom, kdo nás zastoupí v obvodním kole, bylo těžké. Porota se nakonec rozhodla udělit i několik ocenění. Jedno z ocenění si odnesla také babička žáka z 2. A Mikyho Oriabince , která se nebála a ve volném čase přednesla krásnou básničku od Jiřího Žáčka. Pro všechny to bylo milé překvapení. V obvodním kole držme palce Vratkovi Baťalíkovi, Elišce Radové a Lie Matěkové.

Ostatní kategorie proběhly ve čtvrtek v divadélku na ZŠ Lyčkovo náměstí. I zde jsme slyšeli pěkné výkony a mohli jsme ocenit několik přednášejících. Podpořit děti přišli rodiče, učitelé, spolužáci a v jednu chvíli také pan ředitel Jan Korda. V kategorii 4. - 5. tříd nás budou zastupovat Matyáš Rada, Ema Molnárová a Andrea Valentová.

V kategorii starších druhostupňových žáků máme radost z postupu pro Matyáše Hotového a Sofii Pancířovou.

Nejméně zastoupená byla kategorie těch nejstarších, o to víc si ceníme toho, že s „kůží na trh“ přišla Simona Somolová a Oliver Píša. Oba překvapili přednesem prózy a my jim držme v obvodním kole palce. Určitě si to zaslouží.

Děkujeme všem učitelům i rodičům za přípravu dětí na přednes. Děkujeme za podporu během samotného setkání.

Díky učitelům v rolích porotců, fotograf a pomocníků s doprovody dětí.

Díky všem recitátorům, držme palce vybraným zástupcům do obvodního kola a za všechny organizátory se těším zase za rok na setkání s poezií.

Lucka Klimešová

Autor/ka