Smysluplná škola

V příjemné pracovní a tvořivé atmosféře moderními metodami smysluplně vzdělávat, rozvíjet osobnost a schopnosti všech žáků na jejich maximálně možnou úroveň.

Smysluplné vzdělávání a rozvíjení osobnosti všech žáků je založeno na třech pilířích.

1. Smysluplný obsah vzdělávání a rozvoj osobnosti

Při hledání obsahu vzdělávání se řídíme kritériem využitelnosti v reálném životě. Naše škola poskytuje všeobecné vzdělání ve všech oblastech, ale více času při výuce je věnováno tématům, u nichž je větší pravděpodobnost, že je žáci v reálném životě využijí (např. v zeměpisu se zaměřujeme více na ČR a Evropu než na ostatní oblasti). Obsah vzdělávání považujeme za prostředek k získání dovedností, které umožní našim absolventům dobře obstát při studiu na vyšších stupních škol i v životě, tj. aby uměli vyhledávat informace, řešit problémy, dávat poznatky do souvislostí, získané vědomosti využít v praxi. Obsahem vzdělávání rozumíme nejen racionální poznatky, ale i citové prožitky a seznamování se s etickými, estetickými a kulturními hodnotami.

2. Smysluplné činnosti v době vyučování a ve volném čase

Za smysluplnou činnost ve škole považujeme takovou činnost, při které se žák aktivně zapojuje a rozvíjí se, tj. přemýšlí, tvoří, řeší problémy, diskutuje, aplikuje, prezentuje získané vědomosti atd. Vyučování neprobíhá jen ve škole, ale i na exkurzích, výletech, kulturních akcích, školách v přírodě se smysluplnou náplní. Neomezujeme se pouze na dobu vyučování, nabízíme dětem smysluplné činnosti i v jejich volném čase formou odpoledních kroužků, školního klubu, družiny, využívání odborných učeben školy (učebny VT, knihovny, studovny, hudební zkušebny). K osobnostnímu rozvoji vedou činnosti zaměřené zvláště na rozlišování dobrého a zlého, rozvíjení smyslu pro odpovědnost, schopnosti překonávat překážky, rozvoji tvořivého myšlení a k sebepoznání.

3. Smysluplné vztahy

Smysluplné vztahy jsou založeny na vzájemné úctě a důvěře všech, kteří se podílejí na výchovně‑vzdělávacím procesu, tedy pracovníků školy, žáků, rodičů a veřejnosti.  Vzájemná důvěra a úcta vede k efektivní práci, etickému jednání a k pozitivnímu rozvoji osobnosti. Smysluplné vztahy vytváříme společnou tvorbou a uznáváním pravidel, spolurozhodováním, otevřeností, komunikací.

udiu na vyšších stupních škol i v životě, tj. aby uměli vyhledávat informace, řešit problémy, dávat poznatky do souvislostí, získané vědomosti  využít v praxi. Obsahem vzdělávání rozumíme nejen racionální poznatky, ale i citové prožitky a seznamování se s etickými, estetickými a kulturními hodnotami.

Celý vzdělávací program naleznete v příloze.

Přiložené soubory:

Čtvrtek 23.1.2020

Divadlo v Dlouhé

https://www.divadlovdlouhe.cz/repertoar/nebe-peklo/ Cena 140,- Kč

Nebe - peklo

09:15 - 12:35 (4. D)
Představení v Divadle v Dlouhé.
Pátek 24.1.2020

Bruslení na Ládví

Sraz 7:55 na zastávce Urxova směr Florenc. Možnost dorazit v 8:30 před kluziště. Kdo nepůjde bruslit bude ve 4. B, 4. D, nebo dorazí v 10:55 do naší třídy. S sebou brusle, helmu, silné rukavice, vhodné oblečení na led (už na sobě), v batohu oblečení na převlečení, svačinu a pití. Deník a penál si necháme ze čtvrtka na pátek na lavici ve třídě.
Sobota 25.1.2020

Neděle 26.1.2020