Třída - 7. A

Zdravím v pátém školním roce Vás všechny - informace z třídní schůzek

ROČNÍ PLÁN PRO MOTÝLÍ 5. A TŘÍDU

ŠKOLNÍ ROK 2017/ 2018

• Škola v přírodě –  Personální zajištění: Veronika, Káťa, Helenka
  • Třídní motýlci – Kdo si vylosuje Andromedu, zapisuje doma do deníku „Cesty z pravěku do současnosti“, co se daný týden dělo ve škole. Jinak jen, kdo chce
  • Třídní měna – Hepry – stejné hodnoty jako české mince, navíc rozšířeno o bankovky. Systém nakupování ve čtvrtletí jako vloni. Vybarvování políček v kalendáři.
  • Můj čtvrtý a pátý školní rok – Budeme psát a kreslit sborník formátu A4 jako výstupní vzpomínkový materiál. Navíc bude po dvou letech výstupem i pracovní kalendář „Cesta z pravěku do budoucnosti“, leporelo dějinných událostí a atlas Evropy a Česka.
  • Povinná četba – V tomto školním roce povinnost zápisu z četby jednou za měsíc. Za každou přečtenou knihu navíc budou děti oceněny razítky a mincemi za mimořádnou aktivitu. Nutno zapsat deset různých knih, i když je děti nedočtou do konce. Napsat svůj názor.
  • Bruslení – V případě Vašeho zájmu jsem schopná s dětmi chodit bruslit prosinec - březen. Cenu a zbývající budu zjišťovat až v případě zájmu.
  • Projekt „Stavíme domky pro trpaslíky“ – Bude pokračovat i v průběhu pátého ročníku s Janou Kleinovou.
  • Domácí úkoly – Vždy v pondělí se rozdávají úkoly. Nejpozději následující pondělí se úkoly odevzdávají. Děti po dohodě s Vámi úkoly dělat nemusí nebo je mohou dělat ústně. Je nutné, aby měly písemně vyjádřený souhlas od Vás na prac. listu úkolu. Dobrovolné domácí úkoly a aktivity si děti nikam nezapisují.
  • Velká přestávka – Děti mohou jít každý den o velké přestávce do tělocvičny, stejně jako minulý rok anebo ven.
  • Divadelní představení Mluvící balík - Bude na rozloučenou na konci pátého ročníku v týdnu od 18. 6. – 22. 6. 2018, prosím, aby děti byly ve škole a nechyběly nám role.
  • Čtenářská dílna – Povinná četba Jules Verne – Cesta kolem světa za osmdesát dní – do konce září sehnat, prosím.
  • Školní klub – Pro páťáky je pouze školní klub, družina nefunguje
  • Pracovní kalendář – Na dva roky, slouží jako kalendář, žákovská knížka i pracovní sešit
  • Škola on-line – Prosím, abyste si e – mailem zažádali u pana ředitele o heslo do školy on – line. Veškeré souborné hodnocení bude v elektronické podobě.
  • Doučování a rozvíjení – V pondělí a úterý 6. hodinu možnost osobního rozvoje nebo doučení se. Po – matematika, přírodní vědy. Út – český jazyk, společenské vědy. Od října 2017 do května 2018.
  • Společný výlet  23. a 24. 9. 2017
  • Výstava 111. výročí vzniku školy  a zahradní slavnost – sobota 30. 9. 2018
  • Angličtinu nosit domů u ostatních učebnic nechávám na výběr.

Pomůcky pro 5. školní rok

1)     Tělocvik dovnitř i na ven (triko, kraťasy, tepláky, mikina, cvičky i boty na ven). TV bude na ZŠ Molákova ve středu 1. a 2. hodinu.

2)     600 Kč na učebnice + 700 Kč do třídního fondu

3)     Vybavený penál – tužky, pero/propiska, pastelky, guma, ořezávátko, nůžky, fixy

4)     Kufřík – vodovky, tempery, suché křídy, voskovky, štětce, kelímek na vodu, barevné papíry, špejle, fixy, izolepa, provázek, akvarelové pastelky, lepidlo v tyčince, lepidlo Herkules, ochranná podložka na lavici, ochranný oděv, jehly a nitě

5)     Prosím, přinést pomůcky na geometrii – kružítko, tvrdá tužka, pravítko a trojúhelník s ryskou. Také prosím o donesení šátku.

6)     Knížka – Jules Verne – Cesta kolem světa za osmdesát dní (1. pololetí) Oldřich Růžička – Tajemství slavkovského pokladu (2. pololetí)

7)     Balík papírů do kopírky

8)     Navíc prosím znovu o sbírání hraček a dalších předmětů do tržiště ve čtvrtletí. Hlavně sladkosti, ty teď nejvíc „frčí.“

9)     Látky a materiály, z nichž se dají vyrobit kulisy a kostýmy na divadelní představení.

10)                       Tento týden končí vyučování v 11, 40. Od pondělí 11. 9. každý den do 12, 35 dle rozvrhu.

ŠKOLNÍ ROK  „CESTA Z PRAVĚKU DO BUDOUCNOSTI“ (dvouletá)

Cílem čtvrtého a pátého školního roku je seznámit se se základními dějinami od Velkého třesku do současnosti a budoucnosti. Budeme navštěvovat zajímavá místa, která s jednotlivými obdobími souvisí. Na některých místech a programech, která chceme navštívit, se platí vstupné (nutno počítat z vyšší sumou do třídního fondu).

ZÁŘÍ

• Národní technické muzeum
  • Čistírna odpadních vod

ÚNOR

Sílící válečné napětí ve světě

• Návštěva Národní galerie
  • Muzeum Škoda auto Mladá Boleslav - celodenní

BŘEZEN

1. světová válka a období 1. republiky

• Návštěva Pražského hradu – interiéry
  • Geologie – horniny – návštěva geoparku

DUBEN

2. světová válka

• Výlet do Terezína
  • Výlet do Lidic

KVĚTEN

2. polovina 20. století

• Výlet do Průhonic – Arboretum - celodenní
  • Návštěva Ďáblického hřbitova – političtí vězni, Kobyliská střelnice
  • Dvoudenní cyklovýlet

ČERVEN

Současnost a budoucnost

• 1.6. – Aquacentrum Šutka – MDD – spaní ve škole dvoudenní
  • Astronomický projekt – Léto – spaní ve škole

Vysvědčení – jako vždy společně, pokud to půjde v Tančícím domě.

Pondělí 27.1.2020
Úterý 28.1.2020