Třída - 7. A

Deník Tobiášů Lolnessů pobývajících na jihu Čech - den dvanáctý 5. 5. 2017

Z pohledu andělů jsou koruny stromů možná kořeny napájející se z nebes. (Rainer Maria Rilke)

Milí rodiče, zdravím naposledy do Prahy a posílám informace, které byste měli vědět.

1) V pracovním kalendáři je veškerá dokumentace, kterou jste při odjezdu odevzdávali (kromě bezinfekčnosti a dotazníku), vrácené pravidelně užívané léky. Andělé, děti i my jsme se snažili, jak to šlo, proto mají jen dva žáci založeno v kalendáři, že se odřeli nebo si udělali modřinu, jeden měl klíště. Do dnešního večera jsme (díky Bohu) nepotřebovali lékárnu a věřím, že už potřebovat nebudeme. Vaše děti jsou totiž úžasné, skvělé, báječné, chytré a já moc moc děkuji, že jste mi je na dobu školy v přírodě půjčili.

2) Co se týká zdraví trochu nám tečou nudle, někdo málo pokašlává, ale nebylo zapotřebí podávat léky. Co se hygieny týká, budete se mnou nesouhlasit, a já to chápu, ale volila jsem letos takto. Děti se sprchovaly a myly si vlasy pouze jednou v sobotu (tímto jsem splnila normu danou ve vyhlášce ministrestva školství pro školy v přírodě). Důvod proč se nesprchovaly letos častěji byla zima ráno i večer. Volila jsem raději zdraví dětí, protože jsem měla strach z nastydnutí při přechodu ze sprch do chatek i ze zimy v chatkách (při - 6 stupních se vytopit nedá na příjemnou teplotu, protože na to nejsou stavěné). Oblečení, které děti nosily je od bláta (fest) a první týden jsem je nechávala chodit  tak, aby jim bylo teplo ne, aby byly v čistém. Proto přivezou oblečení i čisté. Omlouvám se, ale jednala jsem v zájmu uchování zdraví dětí. Tak je nechte pořádně vylouhovat a proveďte, prosím, patřičnou deratizaci od hlavy až k malíčku. Moc díky za pochopení i nepochopení.

3) Zavazadla budou v archivu v Praze mezi 11 a 12 hodinou k vyzvednutí. Prosím, vyzvedněte si je. Moc díky.

4) Přijedeme na autobusové nádraží Anděl - Na Knížecí v 16hodin. Pravidelný linkový autobus Milevsko - Praha. Prosím za všechny děti. Buďte tam včas. Moc díky, těšíme se na vás. Motýlci a Hydra Verča.

PROSÍM, ABY DĚTI PŘINESLY V ÚTERÝ DO ŠKOLY DENÍK ZE ŠKOLY V PŘÍRODĚ. BUDEME ZAPISOVAT POSLEDNÍ DEN. MOC DÍKY.

Pondělí 27.1.2020
Úterý 28.1.2020