Třída - 1. A

Informace před odjezdem na školu v přírodě - Záchranná mise Zetíka

Zdravím vás a přináším slíbené info, bohužel až pozdě večer. Omlouvám se.

Škola v přírodě – informace pro rodiče i děti

1)      Na školu v přírodě jedeme bez mobilních telefonů a veškeré techniky typu tablety a dalších. Učíme se žít v přírodě a umět přežít bez technických vymožeností. Je to dovednost, která se může hodit, protože nikdy nevíme, v jaké situaci se octneme a kdy se nám to může hodit. Děkuji za pochopení.

2)      Proto posílám adresu, abyste mohli dětem psát a být tímto způsobem s nimi v kontaktu. Protože má pošta v poslední dobou značné výpadky zadávám povinně!!!! (kvůli psychické pohodě dětí). Každý mi při odjezdu odevzdá 10 pohledů nebo dopisů napsaných ČITELNÝM HŮLKOVÝM PÍSMEM označených 2. 5. - 12. 5, které budu dětem dávat. Co přijde poštou, přidám. Další důležité!!! Nepište, prosím, dětem nic, co by je mohlo rozesmutnit např…..stýská se nám po tobě, chybíš nám tu, těšíme se, až přijedeš. Pište vše pozitivně, i když můžete být vnitřně v rozporu. Např. Užívej si to tam se třídou, je dobře, že jsi na čerstvém vzduchu a můžeš si hrát, je fajn, že se neučíte atd. Pro některé děti je problém, když píšete, co děláte doma. A ještě oslovení dítěte….nepoužívejte citově zabarvená oslovení, která mají děti spojené s mazlením, uspáváním (např. svému synovi říkám Ondřeji, když se přijde pomazlit Broučku). Někoho to může rozhodit a rozplakat. Vy znáte svoje děti lépe, zvažte, co napsat. Pro děti je důležité dostávat od vás poštu, i když potom najdete pohled zmačkaný a zničený a je vám to líto. Pro dítě je důležitý ten moment, chvíle propojení s Vámi, že hmotně něco od Vás mají a stačí jim to na chvilku. Prosím nepodceňujte to. Skryje 100, Skryje u Rakovníka, 270 42        

                                                             

3)      S sebou musí mít děti Cestovní pas, deník Zetíkova cestovatele, vybavený penál, lepidlo, nůžky, pastelky, fixy, guma, ořezávátko, baterka. Oblečení, obuv, hygienické potřeby na 10 dní pobytu, ev. hračky, plyšáka (vše dle povahy dítěte a potřeb Vašeho dítěte, jak ho Vy znáte), karty, kreslení. Nutné jsou holiny a pláštěnka. Děkuji. Pokud možno zabalte dětem věci staré, otrhané, u nichž nebudete litovat, že je zničí, ušpiní v nejhorším případě ztratí. Kdo má skafandr vezme si, ho s sebou. Kladívko na trilobity je jen dobrovolně.

 

4)      Velké zavazadlo jede dodávkou, malý batůžek se svačinou, pitím. Zabalte kinedryl nebo jiný protizvracecí prostředek, pokud ho děti potřebují.

 

5)      Při odjezdu odevzdat – prohlášení o bezinfekčnosti a vších - děti dostanou v pondělí, kopii kartičky zdravotní pojišťovny -pouze 10 vypsaných dětí v předchozí zprávě. u ostatních už mám,kopii zdravotní způsobilosti od lékaře. Prosím kopii - nechám si ji u sebe do vypršení její hůty a nebudu vás otravovat před každým výjezdem stejně jako s kartičkou pojišťovny, pravidelně užívané léky s popisem dávkování a se jménem dítěte, vyplněný dotazník, kdo může prosím o jakékoliv sladkosti, odměny, výtvarné potřeby a další věci, které vás napadnou – předem děkuji. De fakto se hodí úplně všechno. Kdyby někdo měl korále na navlékání, budeme potřebovat. Díky moc.

6) Odjezd - 2. 5. 2019 v 7, 50 odcházíme od školy pouze s dětmi (z důvodu psychické pohody dětí nás nikdo nemůže doprovodit na Hlavní nádraží) Pro děti je to lepší, aby nikdo nebyl ve výhodě. V tomto případě se to nehodí a většinou to přinese slzy ještě před odjezdem. Díky za pochopení.

7) Sraz mezi 7, 30 - 7, 45 před školou. Velká zavazadla do dodávky. Všichni budou mít, prosím, malý batoh - v něm svačinu, pití, nějakou zábavu do vlaku. Kdo může, prosím o pomoc s věcmi ze třídy které budeme na škole v přírodě potřebovat. Děkuji moc.

 

8) Děti u sebe nesmí mít žádné léky. Všechny je nutné odevzdat při odjezdu podepsané a zabalené s návodem, kdy a jak podávat. Pokud chcete něco preventivního na vši, je možné, budeme aplikovat. Prosím, léky na zvracení do autobusu podepište a dejte zvlášť, protože si je musíme vzít s sebou na cestu. Děkuji.

 

 

9) Povinně bačkory, pytel na špinavé prádlo.

10) Pokud vám na věcech záleží, podepište je. Některé děti v tomto věku vůbec netuší, že je nějaký kus oblečení jejich.

11) Kapesné není povoleno. Bude až od druhé třídy, až se naučíme počítat.

12) Příjezd - 12. 5. 2019 - NEDĚLE v 15 hodin ke škole. Je to dřív, přijdeme cca 15, 10 - 15, 15 - ale můžete přijít dřív rozebrat si zavazadla. Zároveň žádám o pomoc s věcmi do třídy, až přijdeme. A NYNÍ DŮLEŽITÉ!!!!! JE NUTNÉ, ABYSTE BYLI U ŠKOLY VČAS. POKUD NECHCETE, ABY VAŠE DĚCKO PSYCHICKY STRÁDALO, JE TATO VĚC ZÁSADNÍ. DÍTĚ NUTNĚ POTŘEBUJE, PŘIJÍT KE ŠKOLE A VIDĚT ASPOŇ JEDNOHO RODIČE A JÍT SE PŘIVÍTAT. PROSÍM VÁS ZA VŠECHNY DĚTI. JE TO DŮLEŽITÝ MOMENT, A PROTO SI DOBŘE NAPLÁNUJTE ČAS A MĚJTE REZERVU. DÍKY ZA VŠECHNY DĚTI PŘEDEM.

To je ode mě všechno. Možná to není všechno, protože jsem na něco důležitého zapomněla. Dotazy a připomínky, prosím pokládejte od pondělka. Nyní budu až do pozdních nědělních hodin mimo Českou republiku a nebudu reagovat. Také chci poděkovat za důvěru svěření vašich Zetíků do naší péče.

Přeji Vám všem krásný víkend a pohodu. Znovu děkuji za všechno, co pro nás děláte. Pro děti je to super a pro mě je to velká pomoc. Díky díky ještě jednou díky. Veronika.

PS: SHÁNÍM DODÁVKU NA ODVOZ ZAVAZADEL NA NEDĚLI 12.5. 2019, TONDA VEJMELKA MŮŽE POUZE VE ČTVRTEK. KDYŽ NE DODÁVKU, SHÁNÍM ASPOŇ ŘIDIČE A DODÁVKU PRONAJMU. KDYBY MĚL NĚKDO MOŽNOST NEBO BY ODŘÍDIL, MOC BY TO POMOHLO. DÍKY VERONIKA

 

 

 

Dotazník pro rodiče – škola v přírodě - dotazník dostanou děti v pondělí vytištěný

Jméno dítěte, datum narození:

1)      Zdravotní omezení dítěte i nevolnost v autobuse _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

2)      Potraviny, které dítě opravdu nejí (kvůli kuchyni a vaření spec. jídel)- _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

3)      Dítě je plavec – neplavec.

 

4)      Je nutné/ není nutné budit dítě v noci na záchod.

 

5)      Co bychom měli o dítěti vědět při pobytu na škole v přírodě – režimová opatření. Na co máme dát pozor a co hlídat. _______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

6)      Dítě má/ nemá alergii na jod obsažený v desinfekci Bethadine.

 

7)      Pokud je zapotřebí podat lék na bolest dítě je zvyklé používat ___________________

 

8)      Je nějaké léčivo, které dítě nesmí užívat, nebo si nepřejete, aby mu bylo podáno (pouze v případě, že nejde o bezprostřední ohrožení, kdy je podání nutné). __________________________________________________________________________________________________________________________________________

9)      Dítě se může/ nemůže zúčastnit nočních her, rozdělávání ohně, koupání, bojových her atd. pokud bude samo chtít.

10)  Dítě může/ nemůže spát na pokoji pohromadě děvčata/ chlapci. Povoleno do 8 let věku dětí. Pak je to striktně dané podle pohlaví.

 

V Praze, dne __________________              ________________________________

Kalendář akcí

Neděle 22.9.2019
Pondělí 23.9.2019
Úterý 24.9.2019
Středa 25.9.2019
Čtvrtek 26.9.2019
Pátek 27.9.2019
Sobota 28.9.2019