PROJEKT „SMYSLUPLNÉ VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ SE SPECIÁLNÍMI VZDĚLÁVACÍMI POTŘEBAMI“

Díky schválenému projektu „Smysluplné vzdělávání žáků se speciálními vzdělávacími potřebami“, který podpořil Magistrát hlavního města Prahy v rámci operačního programu Praha – Adaptabilita (OPPA), jsme získali finanční prostředky na efektivnější a smysluplnější péči o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami (SVP). Naším cílem je zlepšit vzdělávání hlavně dětí integrovaných, zdravotně handicapovaných, sociálně znevýhodněných a dětí cizinců.

Vycházíme z modelů škol v Západní Evropě, které umí mapovat vzdělávací potřeby jednotlivých dětí a stanovují jim takový individuální učební plán, který vede k rozvoji a nikoliv ke stagnaci dítěte.

Hlavním cílem naší školy je kvalitní vzdělávání. Za kvalitní vzdělávání považujeme vzdělávání, které dokáže co nejvíce respektovat individuální potřeby dítěte a nastaví jeho učební plán tak, aby se každé dítě rozvíjelo na maximum svých možností a to bez vnějších vlivů. A rádi bychom se k tomu ideálu co nejvíce přiblížili.

Škola chce díky projektu rozšířit své aktivity k dětem se SVP, které individuální podporu školy z finančních a personálních důvodů neměly. Do této doby byla škola schopna nabízet pouze nápravné aktivity integrovaným dětem na základě vyšetření pedagogicko-psychologické poradny.

Od září 2013 chceme vytvořit model širší péče o děti se SVP, který zabezpečí větší individualizaci ve vzdělávání dětí a tím zlepší jejich výsledky ve vzdělávání. Tento model plánujeme pro 3 skupiny dětí:

1. Děti integrované (zdravotně znevýhodněné či postižené)

Plánované aktivity:

a)     Nápravná cvičení vedená speciální pedagožkou zaměřená na nápravu jejich specifických poruch učení (dyslexie, dysgrafie);

b)    Kurz grafomotoriky určen hlavně pro děti z nižších ročníků;

c)     Kurz pozornosti – pro děti s ADHD  poruchou pozornosti;

d)    Logopedie -  pro děti, jejichž řečová vada způsobuje problémy při vzdělávání;

e)     Asistentská podpora – děti, které na základě vyšetření mají doporučení na asistenta pedagoga

f)     Individuální přístup ve vyučování – vytvoříme individuální vzdělávací plán s pomocí map

učebního pokroku (MUP), které jsou výstupy tohoto projektu.

2. Děti sociálně znevýhodněné – školně neúspěšné

Plánované aktivity:

a)     Kurz FIE – kde děti díky práci s Feurenstainovými pracovními listy si zlepší dovednost učení a rozvinou myšlení;

b)    Kurz přípravy – odpolední kurz na získání dovednosti pravidelné přípravy do školy a na pomoc při učení se na následující den;

c)     Doučování matematiky, českého jazyka a angličtiny – kurzy jsou zaměřené na doučování oborových dovedností, díky kterým žák není v daném předmětu úspěšný.

d)    Individuální přístup ve vyučování – vytvoříme individuální vzdělávací plán s pomocí map učebního pokroku (MUP), které jsou výstupy tohoto projektu.

3. Děti z rodin, kde český jazyk není komunikačním jazykem

Plánované aktivity:

a)     Kurzy českého jazyka – určeno hlavně pro děti cizinců na rozvoj českého jazyka;

b)    Kurz na rozvoj slovní zásoby – určeno pro děti, které mají nedostatečnou slovní zásobu

c)     Individuální přístup ve vyučování – vytvoříme individuální vzdělávací plán s pomocí map učebního pokroku (MUP), které jsou výstupy tohoto projektu.

Výstupy projektu naleznete v příloze.

PRAHA & EU : INVESTUJEME DO VAŠÍ BUDOUCNOSTI

EVROPSKÝ SOCIÁLNÍ FOND

Přiložené soubory:

Neděle 22.9.2019
Pondělí 23.9.2019
Úterý 24.9.2019
Středa 25.9.2019

Preventivní program

08:00 - 09:40 (5. D)
Čtvrtek 26.9.2019

Po stopách svatého Václava - výlet na Budeč.

Sraz bude ráno ve třídě, nejpozději 7: 55. Odchod po 8:00 hodině na HLavní nádraží. Odjezd vlakem v 8:51, přestup v Kralupech nad Vltavou, vystupujeme v Zákolanech. Ze Zákolan půjdeme pěšky na Budeč. V 11:00 komentovaná prohlídka rotundy a okolí. Poprohlídce obědová pauza s možností nakoupení drobných suvenýrů (vizitky, turistické známky, pohledy,...). Cesta zpět do Zákolan, přestup v Kralupech nad Vltavou, návrat na Masarykovo nádraží v 15:51, ke škole kolem 16: 30. Nezapomeňte odhlásit obědy. S sebou pohodlné sportovní oblečení a obutí podle předpovědi počasí, do batohu přibalit větrovku, pláštěnku (je lepší mít všeho dost a postupně se svlékat, než mrznout), šátek na zavázání očí (bude potřeba na hry), odpovídající svačinu a oběd, dostatek pití v uzavíratelné láhvi, deník v pevných deskách, něco na psaní, papírové kapesníky, drobné na suvenýry. Cena: 80,- Kč do středy 25. 9. 2019
Pátek 27.9.2019

Muzeum Hlavního města Prahy - Sv. Václav - kníže a světec