Multikulturní šablony pro ZŠ a MŠ Lyčkovo náměstí

Projekt významně podpoří kvalitu práce pedagogických pracovníků školy při vzdělávání žáků s OMJ. Umožní některým učitelům MŠ a prvního stupně ZŠ využít ve svých hodinách práci dvoujazyčného asistenta pedagoga a přispět tak k úspěšnému dosažení výchovných a vzdělávacích cílů těchto žáků. Škola bude mít možnost zaměstnat několik dvoujazyčných asistentů, kteří naváží úzkou spolupráci s pedagogy, vedením, speciálními pedagogy, školní psycholožkou a celým podpůrným týmem školy tak, aby jejich práce byla co nejvíce kvalitní a efektivní. Díky zahraničním stážím získají někteří pedagogických pracovníků naší školy nové zkušenosti ze zemí, které se problematice vzdělávání žáků s OMJ dlouho a systematicky věnují. Zkušenosti z jiných zemí pak budou mít učitelé možnost sdílet s ostatními pedagogy naší školy i s rodiči, transformovat je pro naše prostředí a zužitkovat při své pedagogické činnosti. Díky projektové výuce ve dvoutřídách vznikne jednoduchá brožura pro žáky s OMJ, která usnadní jim i jejich rodičům vstup do naší školy. Projekt podpoří komunitní činnosti školy, kterou škola má ve své vizi.

Úterý 25.6.2019

Výlet Draháňským údolím

V úterý 25. 6. se projdeme krásnou přírodou Draháňského údolí. Sraz před školou v 7: 50. Na sebe sportovní oblečení a obutí (sandále kterým nebude vadit trochu vody), pokrývku hlavy (31°C). Do pohodlného batůžku je potřeba dát dostatečné množství vody, minimálně 1 litr v dobře uzavíratelné láhvi, vydatnou svačinu (bez čokoládových cukrovinek) s dostatkem ovoce nebo zeleniny, něco na psaní, lítačku nebo doklad o věku dítěte. Pojedem autobusem, přívozem, vlakem a hlavně pěšky. Pokud se budete chtít někdo přidat, jste vítáni.    http://www.praha-priroda.cz/lesy/bohnicke-a-drahanske-udoli/ https://cs.wikipedia.org/wiki/Drahansk%C3%A9_%C3%BAdol%C3%AD
Středa 26.6.2019