Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

Od školního roku 2016/17 se naše nezisková organizace Rodiče Smysluplné školy z.s. zapojila do prestižního celosvětového vzdělávacího programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE - www.dofe.cz).

Celým anglickým názvem The Duke of Edinburgh’s International je vzdělávací program pro mládež, založený v roce 1956 britským princem Philipem, vévodou z Edinburghu. Od té doby se do něj zapojilo na 8 milionů mladých lidí ve více než 140 zemích celého světa.

Posláním programu je povzbudit mladé lidi k aktivnímu využívání volného času a komplexnímu rozvoji osobnosti. Účastníci programu usilují o zlepšení dovednosti, pravidelně se věnují sportovní aktivitě, přispívají společnosti formou dobrovolných aktivit a společně absolvuji dobrodružnou expedici. Pro splnění zlaté úrovně se navíc účastní akce s pobytem. Konkrétní aktivity a cíle v rámci těchto sekcí si účastníci vybírají dle vlastních zájmů tak, aby pro ně byly inspirativní, zábavné a přínosné zároveň. Vyškolený vedoucí dohlíží na vyváženost aktivit, dosažitelnost jednotlivých cílů a soulad s mezinárodně stanovenými požadavky programu.

V programu DofE se nesoutěží mezi sebou, ale mladí lidé ve věku 14-25let překonávají  sami sebe a tím si rozšiřují své hranice. K cíli je dovede hlavně odhodlání a vytrvalost. Překonání sebe sama i vlastních očekávání se pak pro mladého člověka stane tou největší odměnou. Za svou píli jsou navíc oceněni  prestižním certifikátem s mezinárodní platností, který obdrží na slavnostní ceremonii od významné osobnosti.

Pro získání více informací kontaktujte vedoucího školního klubu Zdeňka Hendrycha (zdenek.hendrych@zs-ln.cz).

Pondělí 15.10.2018

Svíčkárna Rodas

07:45 - 14:15 (4. D)
Haloweenské tvoření ve svíčkárně Sraz v 7:45 u metra KŘIŽÍKOVA!!    S sebou: Svačina, pití, suché pečivo, zelenina pro zvířátka, sportovní oblečení   Výroba halloweenského svícnu ve svíčkárně Rodas   Výrobna čokolády Děti uvidí temperování čokolády, včetně různých výrob přímo ve  výrobně čokolády. Dále také uvidí,,čokoládníkový,, strom. Akce obsahuje: odlévání tabulky čokolády a následné zdobení dle vlastní fantazie různými ingrediencemi /lyofilizované ovoce,oříšky,mandle,pistácie/. Dále  malování čokoládovými barvičkami na čokoládový odlitek a čokoládu se lžičkou, ze které si doma vyrobí horkou čokoládu. Vše si samozřejmě zabalí a odnesou s sebou domů. Součástí akce je i  ochutnávka a shlédnutí videa od sklízení kakaových bobů po výrobu čokolády.   Celková cena 210 Kč - hrazeno z TF   Vracet se budeme zpět na metro Křižíkova ve 14:15. Obědy budou odhlášeny pro celou třídu. Prosím dejte dětem větší svačinu.
Úterý 16.10.2018

Projektový den Chleba - pečení chleba ve třídě.

08:00 - 12:35 (3. B)
Středa 17.10.2018