Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

Od školního roku 2016/17 se naše nezisková organizace Rodiče Smysluplné školy z.s. zapojila do prestižního celosvětového vzdělávacího programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE - www.dofe.cz).

Celým anglickým názvem The Duke of Edinburgh’s International je vzdělávací program pro mládež, založený v roce 1956 britským princem Philipem, vévodou z Edinburghu. Od té doby se do něj zapojilo na 8 milionů mladých lidí ve více než 140 zemích celého světa.

Posláním programu je povzbudit mladé lidi k aktivnímu využívání volného času a komplexnímu rozvoji osobnosti. Účastníci programu usilují o zlepšení dovednosti, pravidelně se věnují sportovní aktivitě, přispívají společnosti formou dobrovolných aktivit a společně absolvuji dobrodružnou expedici. Pro splnění zlaté úrovně se navíc účastní akce s pobytem. Konkrétní aktivity a cíle v rámci těchto sekcí si účastníci vybírají dle vlastních zájmů tak, aby pro ně byly inspirativní, zábavné a přínosné zároveň. Vyškolený vedoucí dohlíží na vyváženost aktivit, dosažitelnost jednotlivých cílů a soulad s mezinárodně stanovenými požadavky programu.

V programu DofE se nesoutěží mezi sebou, ale mladí lidé ve věku 14-25let překonávají  sami sebe a tím si rozšiřují své hranice. K cíli je dovede hlavně odhodlání a vytrvalost. Překonání sebe sama i vlastních očekávání se pak pro mladého člověka stane tou největší odměnou. Za svou píli jsou navíc oceněni  prestižním certifikátem s mezinárodní platností, který obdrží na slavnostní ceremonii od významné osobnosti.

Pro získání více informací kontaktujte vedoucího školního klubu Zdeňka Hendrycha (zdenek.hendrych@zs-ln.cz).

Úterý 25.6.2019

Výlet Draháňským údolím

V úterý 25. 6. se projdeme krásnou přírodou Draháňského údolí. Sraz před školou v 7: 50. Na sebe sportovní oblečení a obutí (sandále kterým nebude vadit trochu vody), pokrývku hlavy (31°C). Do pohodlného batůžku je potřeba dát dostatečné množství vody, minimálně 1 litr v dobře uzavíratelné láhvi, vydatnou svačinu (bez čokoládových cukrovinek) s dostatkem ovoce nebo zeleniny, něco na psaní, lítačku nebo doklad o věku dítěte. Pojedem autobusem, přívozem, vlakem a hlavně pěšky. Pokud se budete chtít někdo přidat, jste vítáni.    http://www.praha-priroda.cz/lesy/bohnicke-a-drahanske-udoli/ https://cs.wikipedia.org/wiki/Drahansk%C3%A9_%C3%BAdol%C3%AD
Středa 26.6.2019