Mezinárodní cena vévody z Edinburghu

Od školního roku 2016/17 se naše nezisková organizace Rodiče Smysluplné školy z.s. zapojila do prestižního celosvětového vzdělávacího programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE - www.dofe.cz).

Celým anglickým názvem The Duke of Edinburgh’s International je vzdělávací program pro mládež, založený v roce 1956 britským princem Philipem, vévodou z Edinburghu. Od té doby se do něj zapojilo na 8 milionů mladých lidí ve více než 140 zemích celého světa.

Posláním programu je povzbudit mladé lidi k aktivnímu využívání volného času a komplexnímu rozvoji osobnosti. Účastníci programu usilují o zlepšení dovednosti, pravidelně se věnují sportovní aktivitě, přispívají společnosti formou dobrovolných aktivit a společně absolvuji dobrodružnou expedici. Pro splnění zlaté úrovně se navíc účastní akce s pobytem. Konkrétní aktivity a cíle v rámci těchto sekcí si účastníci vybírají dle vlastních zájmů tak, aby pro ně byly inspirativní, zábavné a přínosné zároveň. Vyškolený vedoucí dohlíží na vyváženost aktivit, dosažitelnost jednotlivých cílů a soulad s mezinárodně stanovenými požadavky programu.

V programu DofE se nesoutěží mezi sebou, ale mladí lidé ve věku 14-25let překonávají  sami sebe a tím si rozšiřují své hranice. K cíli je dovede hlavně odhodlání a vytrvalost. Překonání sebe sama i vlastních očekávání se pak pro mladého člověka stane tou největší odměnou. Za svou píli jsou navíc oceněni  prestižním certifikátem s mezinárodní platností, který obdrží na slavnostní ceremonii od významné osobnosti.

Pro získání více informací kontaktujte vedoucího školního klubu Zdeňka Hendrycha (zdenek.hendrych@zs-ln.cz).

Úterý 19.6.2018

Focení třídy

Setkání rodičů a dětí Námořnické třídy - ukončení školního roku.

Těším se na závěrečné setkání před koncem školního roku v netradičním prostřední Karlínských kasáren. Bude možné udělat ohýnek, opéct buřty, dát si něco na zub a k pití. Zhodnotím školní rok, řeknemesi něco k tomu novému a užijeme si společně hezký večer. Hudební nástroje jsou doufám vítány:-). Těším se na všechny, komu to díky přesunu termínu nevyjde, doufám,že se určitě uvidíme a rozloučíme jiný den. Hezké dny. Lucka K.   https://kasarnakarlin.cz/cs
Středa 20.6.2018
Čtvrtek 21.6.2018