Charakteristika Smysluplné školy

Základní škola a mateřská škola, Praha 8, Lyčkovo náměstí 6
Lyčkovo náměstí 6, Praha 8 - Karlín 186 00
Fakultní škola Pedagogické fakulty UK v Praze
IČ: 604 33 230; číslo účtu: 34237081/0100
email: skola@zs-ln.cz, tel:221 779 671
datová schránka: dzmwvnr

 

1)      Navazující vzdělávání dětí od 3 do 15 let

mateřská škola  -  přípravná třída -  základní škola

spirálové učení (spirála = oborová dovednost postupně se rozvíjející v průběhu vzdělávání)

 2)      Férová škola – inkluzivní program školy

individuální přístup učitelů při vyučování – úlohy dle Bloomovy taxonomie, individuální vzdělávací plány pro děti se znevýhodněním, práce s nadanými žáky, speciální pedagog logoped přímo ve škole, přípravné kurzy pro budoucí prvňáčky, odpolední domácí příprava a doučování ve škole

 3)      Efektivní výuka

činnostní metody učení – při hodině dělají děti, nikoliv učitelé - projektové vyučování, problémové vyučování, konstruktivistické metody, prvky Kritického myšlení, Začít spolu, Tvořivé vyučování, dramatické výchovy atd.).

referenční škola Microsoft - tabletová učebna (výuka s tablety 1:1)

vnitřní motivace – spolupráce dětí při řešení úloh, řešení úloh ze života, úlohy odpovídají možnostem dětí

výuka anglického jazyka od 1. třídy od 6. třídy německý jazyk a výuka hudební výchovy v angličtině

získání dovedností učit se učit – pravidelnost přípravy, práce s informací – hledání podstatných informací, tvorba výpisků, prezentací, referátů,  závěrečný projekt žáků devátých tříd – příprava učení mladších žáků,

výuka metody FIE - FIE škola

 

 4)      Smysluplné hodnocení

hodnocení procesu vzdělávání – konzultační tria, sebehodnocení dětí,

hodnocení výsledků vzdělávání - spravedlivé procentuální hodnocení  

motivování k lepším výsledkům - možnost opravy nepovedeného výstupního testu za pololetí, kaskádové úlohy od nejlehčí po nejtěžší (bonusové)   

 5)      Příjemné klima školy 

efektivní preventivní program (prevence šikany, stmelovací výjezdy, prevence návykových látek), pozitivní jádra třídních kolektivů, pravidla tříd, tradiční akce škol (Vítání prvňáčků, loučení s deváťáky, Běh kolem školy, Čarodějnice, zpívání u stromečku…), mezitřídní projekty (starší učí mladší)

 6)      Smysluplné trávení volného času

školní družina, školní klub, odpolední kroužky Karlínského Spektra

 

 7)      Kvalitní pedagogický sbor

partnerský přístup k žákům a kolegům, další vzdělávání, pravidelné hodnocení dle stanovených kritérií

 

8)      Moderní vybavení školy: knihovna, kuchyňka, divadlo, učebna VT, učebna OSV, zrekonstruované učebny, ICT tabule, školní zahrada, přírodní učebna, šatní skřínka pro každé dítě

  9)      Ekoškola

sběr papíru, třídění odpadu, Ekokodex, plán EVVO, projekt Mikroklima okolí školy 

 10)   Partnerství  s rodiči

podpora programu školy, občanské sdružení Rodiče Smysluplné školy, informace o docházce a vzdělávání dětí na internetu, komunikace přes moderní média,  

 

Kalendář akcí

Úterý 22.1.2019

Zimní škola v přírodě Velká Úpa

00:00 - 00:00 (3. A, Web, Základní škola)

Zelená třída - Canisterapie

09:00 - 10:00 (Zelená (Ježci))

Červená třída - Canisterapie.

10:00 - 00:00 (Červená (Krtci))
Středa 23.1.2019

Zimní škola v přírodě Velká Úpa

00:00 - 00:00 (3. A, Web, Základní škola)

Červená třída - Bruslení - DD Karlík

10:00 - 11:00 (Červená (Krtci))
Bruslit půjde skupinka dětí - předškoláci, a děti prostřednáčci, kteří již bruslí.

červená třída - Předškoláci - Angličtina.

15:00 - 00:00 (Červená (Krtci))
Čtvrtek 24.1.2019

Zimní škola v přírodě Velká Úpa

00:00 - 00:00 (3. A, Web, Základní škola)

Zelená - První lekce plavání pro předškoláky

09:00 - 10:00 (Zelená (Ježci))
Seznam věcí najdete v aktualitách, u dveří do umývárny a na letáčku, který jste již dostávali.

Červená třída - Předškoláci - 1.lekce plavání

10:00 - 10:30 (Červená (Krtci))
Bazén Olšanka. Informace na mailech. Děkujeme za spolupráci.

Žlutá třída

11:00 - 11:30 (Žlutá (Myšky))
Probéhne 1.lekce plavání pro  přihlášene předškoláky. Blizši info najdete v aktualitách pod žlutou třídou a v emailu.

Modrá třída - první lekce plavání

11:00 - 11:30 (Modrá (Žabky))
Seznam věcí najdete v aktualitách, u dveří do umývárny a na letáčku, který jste již dostávali.
Pátek 25.1.2019

Zimní škola v přírodě Velká Úpa

00:00 - 00:00 (3. A, Web, Základní škola)

Žlutá třída

08:30 - 09:00 (Žlutá (Myšky))
Jóga s dětmi a oslava narozenin Tobíka 6let

Bílá třída - divadlo Minor

08:45 - 12:00 (Mateřská škola)
představení " O pejskovi a kočičce"

Zelená třída - Divadlo minor

09:30 - 11:30 (Zelená (Ježci))
Divadlo o Pejskovi a kočičce pro předškoláky. Odchod ze školky v 8:45. Sebou prosime batoh s pitim a drobnou zdravou svačinku.

Modrá třída - návštěva tělocvičny - Sokolovna Libeň

10:00 - 11:00 (Modrá (Žabky))
Sobota 26.1.2019

Zimní škola v přírodě Velká Úpa

00:00 - 00:00 (3. A, Web, Základní škola)
Neděle 27.1.2019
Pondělí 28.1.2019

Červená třída - Divadlo v Mš - Zlatá rybka.

00:00 - 00:00 (Červená (Krtci))

FIALOVÁ TŘÍDA-divadlo v MŠ

09:00 - 10:00 (Fialová (Kočky))
28. 1. divadelní představení v MŠ, 9.00 hodin, Zlatá rybka

Zelená třída - Divadlo v MŠ Zlatá ryba

09:00 - 11:00 (Zelená (Ježci))

MŠ-Lyčkovo-divadlo

09:00 - 11:00 (Mateřská škola)
Do školky přijede divadlo pro všechny děti z Bílé a Fialové třídy - představení " Zlatá rybka" Prostory školy - Divadlo - hudebna

Žlutá třída

10:45 - 11:30 (Žlutá (Myšky))
DIVADLO V MŠ- Zlatá rybka

Modrá třída - divadlo v mš - Zlatá rybka

10:45 - 11:30 (Modrá (Žabky))
Všechny akce >