Vzdělávání učitelů v rámci projektu „Mluvme spolu” pokračuje

Vážení rodiče, kolegové a přátelé školy,

v rámci vzdělávacích cyklů evropského projektu “Mluvme spolu” (více informací o projektu zde), který organizujeme na naší škole, vyjíždějí učitelé do zahraničí na metodické kurzy získávat nové dovednosti a zkušenosti.

V minulosti jsme Vám zprostředkovali zkušenost paní učitelky Barbory Křížové, která se zúčastnila kurzu na Maltě (celý článek naleznete zde). Nyní Vám přinášíme zkušenost Carly Maside Pujol (učitelka španělského a anglického jazyka), která se zúčastnila metodického kurzu v Itálii.

Díky programu Erasmus+: KA1 - Školní vzdělávání jsem dostala příležitost navštívit vzdělávací kurz, jehož cílem bylo předat účastníkům nové kompetence využitelné ve výuce cizích jazyků. Během dvou týdnů, které jsem strávila ve Florencii v akademii Europass, jsem získávala znalosti a dovednosti ve využívání nových metod, strategií a činností, které mohu jako učitelka cizích jazyků využívat se svými studenty.

První část kurzu byla zaměřena na nástroje, které se dají využívat při výuce jazyků. Naučila jsme se nové aktivity pro práci s cizím jazykem. Často jsme si představované aktivity během kurzu sami na vlastní kůži vyzkoušeli. Například jsme se spolužáky nacvičili divadelní hru, kterou jsme museli zahrát třikrát. Jednou v běžné rychlosti řeči, podruhé ve zpomalené řeči s důrazem na výslovnost a potřetí v rychlém přednesu prostřednictvím čteného textu. Při následné diskuzi jsme reflektovali danou aktivitu, její formy a přínos.

V další aktivitě, kterou jsem považovala za velmi zajímavou a užitečnou, jsem si musela zvolit krátký článek z novin a popsat, jak s ním budu pracovat ve třídě. Mým úkolem bylo zamyslet se, co by bylo při práci s textem cílem žáků, jaká slovíčka by žáci potřebovali znát, jaké činnosti bychom během vyučování mohli dělat a jaké aktivity by mohli mít žáci za domácí úkol. Výsledný didaktický výstup jsem musela prezentovat ostatním účastníkům a pomocí evaluační šablony jsem mohla zhodnotit relevanci a přiměřenost navržených aktivit.

Druhá část kurzu byla zaměřena na používání informačních a komunikačních nástrojů ve třídě. Pracovali jsme s nástroji jako Google Forms, Youtube, Flubaroo nebo Quizlet a zkoušeli jsme, jak je efektivně využívat během výuky cizích jazyků v pedagogické praxi.

Celý kurz bych zhodnotila jako velmi přínosný. Uvědomila jsme si, jakým typem učitele chci být, jak a kam chci směřovat styl výuky a jaké kompetence chci rozvíjet u svých studentů. Kurz mi navíc umožnil potkat další učitele z různých evropských zemí, sdílet s nimi zkušenosti a vytvářet prostor pro budoucí spolupráci.

Nepochybujeme o tom, že účast paní učitelky na metodickém kurzu bude mít pozitivní vliv na kvalitu výuky a na straně žáků tak přispěje ke zlepšení komunikačních dovedností v cizím jazyce.
Projekt Mluvme spolu” je financován z prostředků evropského vzdělávacího programu Erasmus+: KA1 - Školní vzdělávání.

 

Kalendář akcí

Čtvrtek 13.12.2018

Černé divadlo

09:00 - 12:35 (4. D)
Ve čtvrtek navštívíme divadlo Metro. Vydáme se na představení Na výletě v iSvětě. "Humorné a zároveň poetické nastínění lidského života pomocí výtvarných prvků černého divadla, tance, pantomimy a hudby." 

Žlutá třída

10:00 - 11:00 (Žlutá (Myšky))
Generální zkouška Vánočního koncertu v kostele 

Zpívání v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně

17:00 - 19:00 (3. A)

Vánoční koncert ZŠ

17:00 - 18:00
Pátek 14.12.2018

Divadlo v Dlouhé - Jak jsem se ztratil.

08:00 - 12:35 (3. B)

Modrá třída-oslava narozenin Bertík a Kubík

08:00 - 10:00 (Modrá (Žabky))

Jak jsem se ztratil

09:00 - 12:30 (3. D)
- legendární vánoční představení Divadla v Dlouhé

BÍLÁ+FIALOVÁ-muzeum Národopisné

09:00 - 12:30 (Mateřská škola)
Předškoláci z obou tříd jdou na program " Půjdem spolu do Betléma" Odchod: 9h - po svačině Návrat: na pozdější oběd ve 13-13:30h S sebou: funkční batůžek s pitím a malou ovocnou svačinou Děkujeme moc za dochvilnost a vybavení dětí.

Divadlo v Dlouhé

09:00 - 12:35 (3. A)
https://www.divadlovdlouhe.cz/repertoar/jak-jsem-se-ztratil-aneb-mala-vanocni-povidka/ 140,- Kč
Sobota 15.12.2018
Neděle 16.12.2018
Pondělí 17.12.2018

Projekt - perníčky

08:00 - 12:35 (3. A)
Společné sestavení nákupu na pečení perníčků podle receptu, nákup ingrediencí podle seznamu, zadělání těsta.

červená třída - návštěva kostela Panny Marie Sněžné - výstava betlémů.

09:00 - 11:00 (Červená (Krtci))

Hybernia - Přišli jsme k vám na koledu.

10:00 - 12:35 (3. B)

Preventivní program

10:55 - 12:35 (4. D)

Vánoční čtenářská dílna

17:00 - 19:00 (3. D)

DRUHÝ SPOLEČNÝ VÁNOČNÍ KONCERT ŠKOLKY

17:00 - 18:00 (Zelená (Ježci))
Zveme rodiče, prarodiče a kamarády dětí na vánoční koncert do kostela sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí. Přijďte nás podpořit a těšíme se na Vás.

Žlutá třída - Vánoční koncert v kostele

17:30 - 18:15 (Žlutá (Myšky))
(Učinkují všechny děti z MŠ, děti si převezme od rodičů před kostelem v 17.20, po koncerte je důležité, aby se děti s námi podáním ruky rozloučily)
Úterý 18.12.2018

Národopisné muzeum - Půjdem spolu do Betléma

00:00 - 00:00
  Odchod: 9h - po svačině Návrat: na pozdější oběd ve 13-13:30h S sebou: funkční batůžek s pitím a malou ovocnou svačinou Děkujeme moc za dochvilnost a vybavení dětí.

Vánoční bubnování

08:00 - 09:00 (4. D)

Vykrajujeme a pečeme perníčky

09:00 - 11:40 (3. A)

Dílna pro rodiče

16:30 - 18:00 (4. D)

Spaní ve škole

18:00 - 08:00 (4. D)
S sebou: spacák, polštářek, kartáček, pasta, připravený batoh na druhý den. Prosíme zašlete věci do vánočního bazaru. K večeři si společně uděláme pizzu. K snídani si uděláme toasty.
Středa 19.12.2018

Spaní ve škole

18:00 - 08:00 (4. D)
S sebou: spacák, polštářek, kartáček, pasta, připravený batoh na druhý den. Prosíme zašlete věci do vánočního bazaru. K večeři si společně uděláme pizzu. K snídani si uděláme toasty.

Modrá třída- Návštěva Betlémské kaple - předškoláci

08:45 - 12:00 (Modrá (Žabky))
Odchod z mš před 9.00 hodinou. S sebou batůžek s pitím.

FIALOVÁ TŘÍDA

09:00 - 10:00 (Mateřská škola)
dopolední vánoční nadílka ve fialové třídě, děti najdou pod stromečkem knihy, děkujeme za donesené vánoční cukroví z vaší domácí kuchyně

Žlutá třída

09:30 - 11:00 (Žlutá (Myšky))
Dopolednī nadílka na třīdě. Dėti najdou pod stromečkem knihy.Děkujeme za donesenē malē ochutnávky cukroví z vaší kuchyně.
Všechny akce >