Loučíme se s dobrovolnicí Elianne

Vážení kolegové a rodiče,

je to již téměř 12 měsíců, kdy jsme v rámci mezinárodního projektu YOUth for school club II. přivítali na naší škole dobrovolnici Elianne z Holandska. Jak čas ubíhal, Elianne se stávala nedílnou součástí školního klubu. Pomáhala a sama realizovala mnoho volnočasových aktivit, budovala si s dětmi přátelský vztah, hrála s nimi hry, během kterých je učila nebát se mluvit anglicky, předávala své dovednosti při kreativních workshopech a sdílela s námi kulturu, jazyk a historii své země.

Sama Elianne se během projektu naučila mnoho nových dovedností v práci s dětmi a rozvinula své sociální kompetence.

Pevně věříme, že schopnosti a dovednosti, které Elianne získala během projektu, ji pomohou na cestě životem a třeba i k získání zaměstnání, které ji bude bavit a naplňovat.

Protože vidíme, že dobrovolnické projekty dávají naší práci hlubší smysl a přispívají k rozvoji dětí a samotných dobrovolníků, chceme i nadále pokračovat v realizaci těchto projektů.

Tento projekt je podpořen evropským programem Erasmus+: Evropská dobrovolná služba.

Pondělí 15.10.2018

Svíčkárna Rodas

07:45 - 14:15 (4. D)
Haloweenské tvoření ve svíčkárně Sraz v 7:45 u metra KŘIŽÍKOVA!!    S sebou: Svačina, pití, suché pečivo, zelenina pro zvířátka, sportovní oblečení   Výroba halloweenského svícnu ve svíčkárně Rodas   Výrobna čokolády Děti uvidí temperování čokolády, včetně různých výrob přímo ve  výrobně čokolády. Dále také uvidí,,čokoládníkový,, strom. Akce obsahuje: odlévání tabulky čokolády a následné zdobení dle vlastní fantazie různými ingrediencemi /lyofilizované ovoce,oříšky,mandle,pistácie/. Dále  malování čokoládovými barvičkami na čokoládový odlitek a čokoládu se lžičkou, ze které si doma vyrobí horkou čokoládu. Vše si samozřejmě zabalí a odnesou s sebou domů. Součástí akce je i  ochutnávka a shlédnutí videa od sklízení kakaových bobů po výrobu čokolády.   Celková cena 210 Kč - hrazeno z TF   Vracet se budeme zpět na metro Křižíkova ve 14:15. Obědy budou odhlášeny pro celou třídu. Prosím dejte dětem větší svačinu.
Úterý 16.10.2018

Projektový den Chleba - pečení chleba ve třídě.

08:00 - 12:35 (3. B)

MŠ LN divadlo Bílá+Fialová třída

do školky přijede divadlo "Piškot" pohádka " TRAMPOTY ŠTĚNÁTKA GORDNA" prostor divadlo v ZŠ ZAČÁTEK: 9:30h
Středa 17.10.2018

Projektový den Chleba - návštěva Antonínova pekařství v Karlíně

08:00 - 12:35 (3. B)

Angličtina - MŠ - LN

v budově Lyčkovo nám. začíná angličtina od 13:30 - 14h pro přihlášen děti z BÍLÉ a FIALOVÉ třídy Registraci na angličtinu udělaji rodiče  www.spevacek.info/lyckvo-namesti termín: ST 13:30-14h Cena: 1190 Kč/semestr (16lekcí) V případě dotazů: tel. 608-602-611 email: skola@spevacek.info

Angličtina - Předškoláci

14:30 - 15:30 (Zelená (Ježci))
Koná se první hodina angličtiny pro přihlášené předškolní děti v budově školky.
Čtvrtek 18.10.2018
Pátek 19.10.2018