Dobrovolnický projekt YOUth for school club II. pokračuje

Vážení kolegové, rodiče a přátelé školy,

možná jste v minulých měsících zaznamenali, že naše škola realizuje mezinárodní projekt. Tento projekt je velkým přínosem pro školu a naše žáky. Dovolte mi proto, abych Vám připomněl jeho hlavní cíle a podělil se s Vámi o novinky.   

Je to již osm měsíců, kdy jsme díky podpoře z evropského programu Erasmus+ začali v naší škole realizovat mezinárodní dobrovolnický projekt YOUth for school club II, který navázal na náš předchozí projekt (https://youthforschoolclub.wordpress.com). Díky obdržené finanční částce hostíme ve škole Elianne, dobrovolnici z Holandska. Ta nám pomáhá realizovat volnočasové aktivity ve školním klubu, který je žákům k dispozici pro smysluplné trávení volného času.

Projekt je přínosem jak pro žáky, tak pro naši dobrovolnici. Žáci rozvíjejí komunikační dovednosti v cizím jazyce a dobrovolnice posiluje své vlastní klíčové kompetence. Aktivity školního klubu získávají mezinárodní rozměr a dochází tu k mezikulturnímu učení. Díky interakcím mezi dobrovolnicí a dětmi se stal školní klub neformální učebnou.

Elianne během posledních měsíců měla možnost načerpat nové zkušenosti a zážitky. O prázdninách se účastnila 2 workcampů v ČR. Na prvním z nich byla jako účastník v mezinárodní skupině dalších dobrovolníků z celého světa. Na ekofarmě pomáhala se zahradnickými pracemi a dalším provozem. Druhého workcampu se účastnila jako vedoucí. Ve stacionáři pro seniory vedla tým dobrovolníků, který pomáhal s organizací volnočasových aktivit. Podle jejích slov byla tato zkušenost velmi obohacující. Získala nový pohled na svět a přemýšlela nad vlastním žebříčkem hodnot. 

Po návratu z prázdnin Elianne ve školním klubu uspořádala řadu aktivit pro naše žáky. Proběhl workshop vaření nebo například workshop výroby dekoračních předmětů za pomocí barevné rýže. Momentálně Elianne pracuje na svém malém projektu, jehož výsledkem bude malba na zdi zachycující děti při aktivitách školního klubu. 

Protože do konce projektu zbývají ještě 4 měsíce, věříme, že i nadále budeme pokračovat v organizaci aktivit, které povedou k naplňování projektových cílů.

Pro bližší informace o projektu prosím navštivte webové stránky projektu nebo se za námi přijďte podívat do školního klubu.  

Projekt je podpořen grantem evropského programu Erasmus+: Evropská dobrovolná služba, bez kterého bychom tento projekt nemohli realizovat.

Zdraví Vás koordinátor projektu, Zdeněk Hendrych.

Kalendář akcí

Pondělí 11.12.2017

Předvánoční setkání rodičů a dětí ve třídě Krtků.

15:30 - 17:00 (Krtci)
Společné zdobení stromečku, výtvarné tvoření, zpívání koled, cukroví a ovoce jsou vítány. Těšíme se na setkání.

Předvánoční setkání s rodiči

15:30 - 17:00 (Ježci, Mateřská škola)
Společně si ozdobíme vánoční stromeček, budeme společně tvořit.   Těšíme se na Vás

Předvánoční setkání rodičů a dětí ve třídě Myšek

16:00 - 00:00 (Myšky)
Společné zdobení stromečku, zpívání, povídání, výroba ozdob. Cukroví vítáme.)
Úterý 12.12.2017

Půjdem spolu do Betléma

08:30 - 10:00 (2. D, Web, Základní škola)
Výukový program v Národopisném muzeu, cena programu 80,- Kč.

Zemědělské muzeum - pohádka O Balince a dobrém štěněti

10:00 - 11:00 (Mateřská škola)
Pohádka je pro všechny děti.
Středa 13.12.2017

Fotografování dětí - dofocení

08:15 - 09:00 (Mateřská škola)
Dofocení proběhne v tělocvičně MŠ Pernerova. Rodiče, kteří mají zájem o dofocení svých dětí, doprovodí své ditě do tělocvičny a po focení předají do třídy paní učitelce.

Vánoční jarmark

14:30 - 17:00 (5. C)

Vánoční jarmark

14:30 - 16:30 (2. B)
Čtvrtek 14.12.2017

Plavání

07:30 - 10:30 (2. D, Web, Základní škola)
Pátek 15.12.2017

Planetárium - O Sluníčku, Měsíčku a hvězdičkách

08:00 - 11:40 (2. A)
http://www.planetarium.cz/?p=6222

Divadlo v MŠ

10:00 - 11:00 (Mateřská škola)
Představení bude v MŠ Pernerova pro všechny děti.
Sobota 16.12.2017
Neděle 17.12.2017
Všechny akce >